عمل زیبایی بینی در تاکسنان
فهرست مطالب

عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) در قم

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی در قم یکی از محبوب‌ترین انواع عمل‌های زیبایی به شمار می‌آید در واقع رینوپلاستی بیشتر روی زیبایی بینی مانور می‌دهد. این عمل بدون جراحی هم امکان‌پذیر است و به همین دلیل، آن دسته از افرادی که تمایلی به بیهوشی ندارند؛ از این روش می‌توانند استفاده کنند. روش‌های مختلفی را برای عمل رینوپلاستی می‌توان بیان کرد که در ادامه به بررسی تمام جوانب این عمل زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

 معرفی رینوپلاستی بینی، از زبان دکتر الهام صانعی پور 

رینوپلاستی بینی چیست ؟

رینوپلاستی بینی به جراحی زیبایی بینی گفته می‌شود که امروزه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. این عمل جراحی با تغییر ساختار بینی می‌تواند زیبای بینی را تضمین کرده و عملکرد آن را بهبود بخشد. به هر حال، صاف کردن غضروف و همچنین تقسیم‌کننده داخل بینی می‌تواند به رفع گرفتگی و بهبود تنفس هم کمک کند و در برخی از موارد این عمل، می‌تواند جنبه درمانی هم داشته باشد.

 این عمل به گونه‌ای است که با صاف کردن دیواره‌های کناری بینی، قطعاً ساختمان بیرونی می‌تواند ظاهری ایده‌آل‌تر را به نمایش بگذارد. به هر حال، برخی از افراد ممکن است به صورت مادرزادی تیغه بینی آن‌ها بد شکل باشد یا به خاطر آسیب دیدگی بینی، آلرژی و… با گرفتگی راه تنفس روبرو شوند که با این حساب می‌توان گفت که این عمل زیبایی یک گزینه عالی و ایده‌آل به شمار می‌آید. در این بین، این عمل روی انواع بینی نتیجه متفاوتی را به وجود می‌آورد.

 

قبل و بعد عمل زیبایی بینی

۲ سال بعد از جراحی رینوپلاستی

انواع مشکلات زیبایی بینی

از جمله مشکلات زیبایی بینی که باعث می‌شود بسیاری از افراد نسبت به انجام عمل رینوپلاستی بینی ترغیب شوند، می‌توان به کج بودن بینی اشاره کرد که متأسفانه این مشکل روی اعتماد به نفس و ظاهر بینی تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

قوز بینی هم از جمله مشکلات زیبایی دیگری است که جزء رایج‌ترین مشکلات به شمار می‌آید و در برخی از شرایط هم شاید افراد از اندازه سوراخ‌های بینی خود راضی نباشند که به همین دلیل، می‌توان دلیل موجهی برای انجام عمل رینوپلاستی پیدا کرد؛ همچنین اگر فردی با شکستگی بینی روبرو شود، عمل رینوپلاستی می‌تواند بهترین گزینه برای ترمیم به شمار آید.

آناتومی بینی
آناتومی بینی

تفاوت میان عمل بینی و رینوپلاستی

چنانچه بخواهیم در مورد فرق رینو پلاستی با عمل بینی با شما صحبت کنیم، می‌توان گفت که همیشه جراحی بینی به زیبایی آن ختم نمی‌شود و در برخی از شرایط هدف از جراحی، درمان است. عملی مانند رینوپلاستی بینی هدف زیبایی را دنبال می‌کند که به صورت باز و بسته انجام می‌شود و طبیعتاً نتیجه کار هم باید یک بینی بی عیب و نقص باشد. این چنین بینی فرم خود را با دیگر اجزای صورت به بهترین شکل ممکن به نمایش خواهد گذاشت.

عمل رینو پلاستی بینی استخوانی و گوشتی

در مورد عمل رینو پلاستی بینی استخوانی می‌توان گفت که این نوع بینی با ضخامت پوست کمتر و انعطاف پذیری بیشتر می‌تواند تغییرات این نوع جراحی بینی را به نمایش بگذارد. در صورتی که عمل رینو پلاستی بینی گوشتی چیزی تقریباً برعکس این موضوع را به نمایش می‌گذارد.

 به این دلیل که لایه‌های پوستی بینی‌های گوشتی بیشتر بوده و جراح آن‌چنان که باید و شاید نمی‌تواند تغییرات خاصی را روی شکل بینی به وجود آورد؛ به همین دلیل استکه در بین انواع بینی، بینی استخوانی می‌تواند نتیجه این نوع جراحی را بیشتر نشان دهد.

 البته این موضوع را هم نادیده نگیرید که جراح اگر فردی ماهر و با تجربه باشد،تغییرات قابل توجهی را روی بیماری‌های گوشتی می‌تواند اعمال کند، ولی حقیقت ماجرا این است که بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی جراحی به مراتب آسان‌تری را می‌طلبد و کوچک‌ترین تغییرات را روی بینی استخوانی می‌توان به وجود آورد. متاسفانه یکی از رایج‌ترین مشکلات بینی‌های استخوانی هم قوزه بینی است که برای برطرف کردن این مشکل هم صد درصد رینوپلاستی بینی می‌تواندیک گزینه عالی و قابل قبول باشد، البته این موضوع را هم فراموش نکنید که به خاطر تغییر پذیری بیشتری بینی استخوانی، جراح باید با دقت و حساسیت بیشتری این کار را انجام دهد؛ چرا که کوچک‌ترین تغییر به راحتی قابل مشاهده است، پس با این حساب شما به مهارت، تجربه و دانش جراح و همچنین محدودیت های جراحی بینی گوشتی نباید بی توجه باشید.

بهترین سن برای عمل زیبایی بینی

جراحی بینی گوشتی توسط دکتر صانعی

چه نکاتی قبل از عمل رینو پلاستی باید رعایت شود؟

چنانچه بخواهیم در مورد اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی صحبت کنیم، می‌توان گفت که حداقل ۲ هفته قبل از عمل استفاده از آسپرین و داروهای مشابه کاملاً ممنوع است؛ چرا که می‌توانند به افزایش خونریزی ختم شوند، انتخاب یک رژیم غذایی که سطح پروتئین مناسبی دارد صد درصد می‌تواند برای آمادگی قبل از عمل انتخابی ایده‌آل به شمار آید.

 قبل از عمل مشاوره‌های اولیه را نباید نادیده گرفت تا بتوان در مورد اعتبار جراح اطلاعات لازم را به دست آورد و همچنین در مورد انتظاراتی که از این عمل بیمار دارد با وی صحبت کند. استعمال دخانیات قبل از عمل رینوپلاستی می‌تواند روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارد و به همین دلیل، باید استعمال سیگار را ترک کرد و در مورد کوچک‌ترین موارد جزئی پزشک خود را بیمار مطلع سازد.

عمدتاً ۳ هفته قبل از رینوپلاستی بینی، بانوان و آقایان می‌توانند از مولتی ویتامین مناسب استفاده کنند که این امر باعث می‌شود بعد از عمل سریع‌تر زخم آن‌ها بهبود پیدا کند. روز قبل از جراحی بینی، چنانچه بیمار دارای نسخه است باید نسخه خود را تهیه کرده و داروها را دریافت کند.

 پر کردن یخچال با انواع غذاهای سریعو پخته شده و انواع نوشیدنی را هم نباید نادیده گرفت. معمولاً بعد از جراحی دهان بیمار خشک می‌شود و برای حفظ رطوبت و راحتی لب‌ها استفاده از بالم لب بسیار ضروری است و به همین علت، قبل از عمل باید بیمار تعدادی بالم لب تهیه کند. قبل از جراحی دوش گرفتن برای پاکسازی لوسیون، آرایش و … از صورت یکی از موارد مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت.

اصول جراحی رینو پلاستی چیست؟

در خصوص اصول جراحی رینوپلاستی بینی می‌توان گفت، در ابتدا بیمار باید با پزشک خود مشاوره‌ای داشته باشد و سطح انتظارات خود را بیان کند. قبل از عمل انجام آزمایش‌های لازم را نباید نادیده گرفت تا پزشک آزمایش‌ها را به دقت بررسی کرده و بعد از چک کردن آزمایش‌ها زمان عمل را مشخص کند.

 این نوع جراحی با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌پذیرد که در هر صورت، ایمنی عمل تضمین می‌شود و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. معمولاً بعد از جراحی کمی قرمزی چشم و تورم طبیعی است و بعد از ۷۲ ساعت احتمالاً برطرف شوند، گرفتگی بینی و ترشحات خونابه‌ای در هفته‌های اول طبیعی بوده و جای نگرانی نخواهند داشت. در این نوع جراحی، معمولاً عوارض بسیار کمی وجود دارد اما خونریزی یا عفونت که البته با توجه به مهارت و تجربه پزشک احتمال این چنین مواردی بسیار کم است را هم باید در نظر گرفت.

مراحل جراحی زیبایی بینی

بعد از معاینه بینی جراح ظاهر شاخک‌های داخلی بینی، تیغه بینی و دیگر موارد را بررسی می‌کند و مراجعه‌کننده انتظارات خود را با پزشک در میان می‌گذارد. از بینی افراد در صورت تمایل عکس دیجیتالی تهیه و با استفاده از رایانه فرم بینی بعد از عمل را مراجعه کننده می‌تواند مشاهده کند.

 بعد از تصمیم گیری در مورد عمل و مشخص شدن روز عمل باید گفت که در روز جراحی بیمار باید ناشتا باشد و ۱ ساعت قبل از عمل، در محل جراحی حاضر شود که معمولاً مدت زمان انجام این عمل ۱ الی۲ ساعت خواهد بود که بیمار باید در بیهوشی یا بی‌حسی به سر ببرد، البته اینکه بیمار نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل را انتخاب کند، هر کدام شرایط و مزایای خاص خود را دارند.

 در حالت کلی برای انجام این عمل جراحی، بیهوشی کامل بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، به این دلیل که می‌توان در این حالت کنترل فشار خون را در دست داشت و عمدتاً در طی جراحی ترشحات به داخل حلقه و ریه بیمار ورود پیدا نمی‌کنند، اما برای آن دسته از افرادی که دچار ناراحتی قلبی- عروقی هستند، نیمه بیهوشی بهترین گزینه است.

سپس جراح با توجه به اینکه از تکنیک باز یا بسته استفاده می‌کند، بافت ناحیه بینی را برداشته یا ممکن است به آن اضافه کند تا بتواند تغییرات لازم را به وجود آورد. در برخی از شرایط معمولا جراح از ایمپلنت‌های سنتزی هم ممکن است در رینوپلاستی بینی استفاده کند. معمولاً جراحی به روش باز می‌تواند روش قابل قبول‌تری باشد البته روش بسته به این دلیل که جای زخم بیرونی بر جای نمی‌گذارد، شاید برای برخی ایده‌آل‌تر باشد. حال نوبت به بستن زخم می‌رسد که جراح باید از بخیه‌های جذبی یا غیرجذبی استفاده کرده و سپس بینی را پانسمان کند.

رینو پلاستی بینی بدون جراحی

دیگر مانند گذشته نیست که شما برای اینکه بتوانید در ظاهر بینی خود تغییراتی را اعمال کنید به جراحی بینی روی بیاورید؛ چرا که عملی مانند رینوپلاستی بینی امروزه توانسته در راستای زیباسازی ظاهر بینی بسیار کمک کننده باشد. در این بین، رینوپلاستی بدون جراحی یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد به شدت از آن استقبال می‌کنند.

 معمولاً در ابتدا جراح از یک پماد بی‌حس کننده در اطراف پوست بینی استفاده می‌کند و سپس با استفاده از تکنیک‌هایی که باید پیاده کند، فیلرهای مخصوص را به قسمت‌های خاصی از بینی تزریق کرده تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی ظاهر بینی اعمال کند.

عمدتاً برای برطرف کردن شیب، فرورفتگی، پل بینی و برآمدگی‌های بینی می‌توان گفت رینوپلاستی بدون جراحی یک روش ایده‌آل به شمار می‌آید که نتایج آن بسیار فوری بوده، ولی بیشتر از یک سال یا بیشتر طول نخواهد کشید.

 این نوع عمل زیبایی را بیمه پوشش نمی‌دهد و به به این دلیل که دلیل پزشکی خاصی وجود ندارد، معمولاً هزینه این نوع عمل را بیمار باید خود تقبل کند که هزینه با توجه به نوع فیلر، دستمزد جراح و همچنین تعداد تزریقی که جراح انجام می‌دهد، صد درصد متغیر خواهد بود.

 بعد از عمل احتمال درد، قرمزی و تورم وجود دارد که معمولاً طی ۲ ساعت این موارد از بین می‌روند که بهتر است بیمار از یک کیسه یخ در این شرایط استفاده کنند. معمولاً بیمار در طی همان روز می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بازگردد و می‌توان گفت این روش دوره نقاهت سختی را به وجود نمی‌آورد.

چه افرادی کاندید جراحی زیبایی بینی هستند؟

در مورد اینکه چه افرادی می‌توانند کاندید مناسب رینوپلاستی بینی باشند، بهتر است بدانید افرادی که از سلامت عمومی بیشتری برخوردار هستند، می‌توانند کاندید مناسب‌تری باشند. معمولاً بعد از چند روز یا۱ هفته افراد عادی با ترشحات و تورم داخلی بینی روبرو نخواهند شد.

در حالی که آن دسته از افرادی که با آلرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، به این دلیل که مخاط بینی این افراد تحریک‌پذیر است، صد درصد به واسطه دستکاری‌های بعد از عمل، با آلرژی بیشتری هم روبرو خواهند شد و به همین دلیل، دوره نقاهت طولانی‌تری را سپری خواهند کرد. با این حساب می‌توان گفت سلامت عمومی بدن باعثمی‌شود تا هر فردی در شرایط متفاوتی قرار بگیرد که معمولاً مشاوره با پزشک می‌تواند از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری به عمل آورد.

اینکه زمینه اولیه بینی به چه صورت است،یکی دیگر از مواردی است که باعث می‌شود برخی از افراد کاندید بهتری برای انجام این عمل زیبایی باشند. طبیعتاً فردی که بینی گوشتی یا ساختمان بینی وی به هم ریخته باشد، شاید آن‌چنان که باید و شاید نتیجه عمل برای وی رضایت بخش نباشد؛ به همین دلیل است که در همان ابتدای کار نباید اهمیت مشاوره با پزشک را نادیده گرفت.

احتمالاً این سؤال هم به وجود آید که سن مناسب برای جراحی رینو پلاستی چه زمانی است، باید گفت معمولاً بین ۲۵ الی ۴۵ سال بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی است؛ چراکه در این محدوده سنی پوست بینی حالت ارتجاعی خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد و بعد از جراحی، نوک و تیغه بینی دچار تغییر نمی‌شوند.

 
 

انواع روش‌های جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی معمولاً به دو روش باز و بسته، سپتورینوپلاستی، تیپ پلاستی و رینوپلاستی ترمیمی انجام می‌شود و در این بین سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا رینو پلاستی درد دارد؟

می‌توان گفت به هر حال این عمل جراحی با کمی درد و ناراحتی فیزیکی همراه است و نمی‌توان آن را منکر شد. به هر حال ما در ادامه به بررسی مختصر ولی مفید انواع روش‌های این عمل جراحی خواهیم پرداخت.

رینوپلاستی باز

 در رینوپلاستی بینی به روش باز معمولاً در قسمت زیرین نوک بینی جراح یک برش کوچک به وجود می‌آورد و سپس با توجه به دسترسی‌هایی که دارد، این عمل جراحی زیبایی را انجام می‌دهد. آن دسته از بیمارانی که بینی آن‌ها به تغییرات زیادی نیاز دارد، معمولاً باید از روش باز استفاده کنند.

معمولا در این روش زخم‌هایی که به وجود می‌آیند به راحتی قابل تشخیص نیستند؛ چرا که در کانون اصلی بینی قرار نمی‌گیرند و از جمله مزایایی که می‌توان برای رینوپلاستی به روش باز در نظر گرفت، زمان انجام کوتاه آن است و این‌که جراح می‌تواند دسترسی بسیار راحتی به ساختمان بینی داشته باشد و در کم‌ترین زمان بیشترین تغییرات را اعمال کند؛ همچنین ساختمان بینی را تقویت کرده و به خاطر نحوه بخیه زدن به استحکام بافت‌های ساختمان بینی کمک کند. توجه داشته باشید که تغییرات قابل توجهی را در این روش می‌توان در نظر گرفت.

 رینوپلاستی بسته

 حال نوبت به رینوپلاستی بینی به روش بسته می‌رسد که می‌توان گفت تمامی برش‌ها را جراح در داخل بینی زده و معمولاً برای آن دسته از بیمارانی که به دنبال تغییرات جزئی‌تر هستند، این روش جراحی زیبایی بینی می‌تواند گزینه کارآمدتری باشد. باقی نماندن جای زخم از جمله مزایایی است که می‌توان برای این روش در نظر گرفت؛ همچنین دوره ریکاوریو نقاهت کوتاهی دارد و باعث می‌شود تا گردش خون در نوک بینی به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

تیپ پلاستی

 روش دیگری در رینوپلاستی بینی به نام تیپ پلاستی وجود دارد که معمولاً برای فرم‌دهی نوک بینی می‌توان از این روش استفاده کرد. معمولاً در روش تیپ پلاستی جراح می‌تواند از هر ۲ روش بسته و باز استفاده کند. فرم‌دهی نوک بینی یکی از ترغیب‌کننده‌ترین دلیل این نوع جراحی به شمار می‌آید.

 رینوپلاستی ترمیمی

رینوپلاستی ترمیمی یکی دیگر از انواع رینوپلاستی بینی است که می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. به این دلیل که بعد از جراحی اولیه، احتمالاً بیمار شاید از نتیجه رضایت نداشته باشد که در این شرایط، برای برطرف شدن معایب، فرم بینی مجدداً تغییر یافته و می‌توان گفت این روش نسبت به روش اول حساسیت بالاتری دارد.

سپتورینوپلاسی

 روش دیگری از رینوپلاستی بینی به نام سپتورینوپلاسی وجود دارد که معمولاً برای بهبود یافتن مشکلات تنفسی از این روش استفاده می‌کنند. آن دسته از افرادی که از انحراف بینی رنج می‌برند، می‌توانند با انجام سپتورینوپلاسی این مشکل را برطرف کنند. علاوه بر برطرف شدن انحراف بینی جراح می‌تواند انحراف تیغهبینی را نیز رفع کرده و این عمل می‌تواند تنفس را برای فرد آسان‌تر کند.

 

جراح بینی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

برای انتخاب جراح بینی که بتواند عمل رینوپلاستی بینی را به نحو احسن انجام دهد، قطعاً باید ویژگی‌هایی را در نظر گرفت که می‌توان گفت عوامل مهمی می‌توانند در نتیجه عمل دخیل باشد که در این بین مهارت، تجربه و تخصص جراح از اولین عوامل به شمار می‌آیند.

 جراح بینی باید در ابتدا دلیل نازی با بودن شکل ظاهری بینی را مشخص کند و همچنین اگر بیمار دچار مشکلات تنفسی است، بتواند به تشخیص دقیق این اختلال بپردازد. می‌توان گفت جراح بینی باید با کلیه جنبه‌های زیبا شناختی بینی آشنا باشد و آگاهی کاملی در این زمینه داشته باشد؛ همچنین باید با توجه به تجربه، تخصص ومهارتی که دارد سعی کند بهترین نتیجه را برای پایان کار به وجود آورد. داشتن صبر و حوصله یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که می‌توان براییک جراح بینی خوب و کاربلد در نظر گرفت.

هزینه عمل رینوپلاستی بینی

یکی از سوالات پرتکرار کاربران به عوامل تاثیر گذار در هزینه رینوپلاستی بینی برمی‌گردد. می‌توان گفت که برخی از افراد شاید به خاطر زیبایی بینی و برخی دیگر شاید به دلیل اختلال در تنفس قصد انجام این عمل را داشته باشند.

 حقیقت ماجرا این است که مشخص کردن هزینه دقیق این عمل تا حدودی غیر ممکن است؛ چرا که هر فردی نیازها و خواسته‌های متفاوتی در راستای انجام این عمل می‌تواند داشته باشد و همه چیز در جلسات مشاوره توسط جراح بینی مشخص می‌شود اما از جمله عواملی که می‌تواند روی هزینه جراحی تاثیر بگذارد را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تجربه جراح

 در ابتدا تجربه جراح را باید ملاک قرار داد. طبیعتاً هر چقدر تجربه جراح بالاتر باشد،هزینه کمی موضوعی چالش برانگیزتربه شمار می‌آید که صد در صد یک جراح با تجربه نتیجه قابل قبول‌تری را هم برای شما به وجود می‌آورد. برخی از افراد به خاطر پرداخت هزینه کم‌تر متأسفانه تجربه و سابقه جراح را آن‌چنان که باید و شاید موضوعی جدی در نظر نمی‌گیرند. برای پاسخ به سؤالی برخی از کاربران که آیا عمل بینی ارزان ارزشش را دارد؟ باید گفت به هیچ عنوان هزینه و برآورد قیمت را نباید بیشتر از حفظ سلامتی خود قرار داد. به هر حال، عمل جراحی اگر توسط فردی ناوارد با هزینه‌ای کمتر انجام شود؛ چه بسا عوارض آن جبران ناپذیر باشند.

 نوع بینی

 نوع بینی هم می‌تواند میزان هزینه را مشخص کند. معمولاً هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی نسبت به هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی می‌تواند کمتر باشد. در برخی از موارد هم زمانی که هزینه جراحی بینی ترمیمی را بخواهیم برآورد کنیم، اگر شما به جراحی به جزء جراح عمل اولیه مراجعه کنید، ممکن است هزینه بالاتری را برای شما برآورد کند.

موقعیت جغرافیایی

 منطقه جغرافیایی هم یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند روی هزینه جراحی تاثیر خاص خود را بگذارد. عمدتاً شهرهای بزرگ‌تر هزینه بیشتری را برای این جراحی مشخص می‌کنند که البته امکاناتی که در شهرهای بزرگ‌تر می‌توان در نظر گرفت، شاید تا حدودی در شهرهای کوچک‌تر آنچنان که باید و شاید مورد قبول نباشند.

سایز هزینه ها

 هزینه مشاوره اولیه، حق‌الزحمه متخصص بیهوشی، هزینه‌های مربوط به کلینیک و وسعت درمان را نباید نادیده گرفت، اما حال که در مورد هزینه قبل و بعد از عمل زیبایی بینی با شما صحبت می‌کنیم، بهتر است ویزیت ماه اول، ویزیت سال اول و ویزیت سال دوم را هم در نظر داشته باشید.

معمولاً ویزیتماه اول هر هفته، ویزیت سال اول هر ۳ ماه و ویزیت سال دوم هر ۶ ماه برآورد می‌شود و اگر در مورد رینوپلاستی بینی با لیزر هم تاکنون صحبت‌هایی شنیده‌اید، بهتر است فراموش کنید؛ چراکه که معمولاً در جراحی زیبایی بینی، لیزر جایی ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی به خود گرفته است.

عوارض جراحی زیبایی بینی

عمل رینوپلاستی بینی هم مانند بسیاری از عمل‌های دیگر ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که معمولاً برای کاهش رویارویی با این عوارض باید مهارت، تجربه و تخصص جراح را جزء موارد کلیدی در هنگام انتخاب یک جراح زبردست در نظر گرفت.

کم شدن حس بویایی اولین عارضه‌ای است که ممکن است به وجود آید. احتمال خونریزی هم در بسیاری از موارد وجود دارد که متاسفانه ایجاد عفونت، صدمه به بافت‌های عمقی، کرختی پوست و در برخی از موارد بسیار نادر مرگ به خاطر ماده بیهوشی را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

عمل زیبایی بینی در قم

در مورد هزینه، عوارض، ماهیت، نحوه انجام و بسیاری از موارد مهم و کلیدی دیگر مربوط به رینوپلاستی بینی با شما کاربران عزیز صحبت کرده‌ایم. در این بین، برای مراجعه به پزشکی ماهر در این حوزه در قم، پیشنهاد ما به شما دکتر الهام صانعی پور است. وی به عنوان جراح زیبایی بینی و صورت، متخصص گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) شما را از اعتماد و انتخاب خود پشیمان نخواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید تا بدون دغدغه بتوانید از خدمات این پزشک ماهر و کار بلد به نحو احسنت مطلع شده و استفاده کنید.

دکتر الهام صانعی پور- متخصص گوش، حلق و بینی

آدرس مطب: تاکستان، خیابان امام خمینی، خیابان عدالت، ساختمان پزشکان مهر

ساعات و ایام حضور در مطب: شنبه – یکشنبه – دوشنبه | ساعت ۱۶ الی ۲۰
برای دریافت نوبت , اطلاع از تعرفه عمل بینی و مشاهده نمونه کارهای بیشتر به شماره زیر پیام دهید و یا به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید.
تلفن : ۰۹۳۳۳۲۸۱۵۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *