تفاوت عمل بینی با رینوپلاستی

تفاوت عمل بینی و رینوپلاستی
آنچه در این مقاله می خوانید:

تفاوت عمل بینی با رینوپلاستی در هدف این دو روش مشخص می‌شود؛ به گونه‌ای که معمولاً در رینوپلاستی هدف زیبایی ظاهری بینی است ولی در عمل بینی بیشتر جراح به درمان و عملکرد بینی بیمار توجه نشان می‌دهد. رینوپلاستی به عنوان یک شگرد زیبایی، در ایران بسیار پرطرفدار است و معمولاً از سنین پایین هم افراد به این عمل تمایل نشان می‌دهند.

البته شرایطی وجود دارد که بتوان از سنین پایین به انجام این عمل زیبایی پرداخت. به هر حال تعداد افرادی که علاقه مند هستند بینی کوچک و زیبا داشته باشند، به هیچ عنوان کم نیستند. برای از بین بردن عیب و نقص‎های بینی، قطعاً رینو پلاستی می‌تواند یک گزینه درمانی عالی به شمار آید؛ به همین دلیل، ما در ادامه بیشتر در مورد این روش جراحی و تفاوت آن با عمل بینی با شما صحبت خواهیم کرد.

 

تفاوت عمل بینی با رینو پلاستی

اگر در مورد تفاوت‌های عمل بینی با رینوپلاستی بخواهیم با شما صحبت کنیم باید گفت که عمل بینی به کلیه جراحی‎هایی گفته می‌شود که در حوزه زیبایی و عملکردی وجود دارد. عمل بینی می‌تواند شامل عمل انحراف هم شود، به اصلاح شاخک‎های بزرگ بینی هم مربوط باشد، عمل پولیپ را هم در بر گیرد و به درمان شکستگی بینی هم بپردازد.

در صورتی که عمل جراحی بینی به ظاهر و عملکرد بیشتر توجه نشان می‌دهد و زمانی که هدف از جراحی بینی درمان باشد، معمولاً تفاوت این دو عمل مشخص می‌شود؛ چراکه نتیجه به عمل بینی ختم می‌شود  و عمدتاً رینو پلاستی به زیبایی بینی بیشتر مرتبط است.

 

تفاوت رینوپلاستی با عمل بینی

 

رینو پلاستی چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

رینو یعنی بینی و پلاستی یعنی زیبایی و زمانی که این دو کلمه را کنار یکدیگر قرار دهید با جراحی زیبایی بینی روبرو می‌شوید، جراحی زیبایی بینی در اصل به اندازه بینی مربوط می‌شود که البته همیشه نمی‌توان گفت تنها کوچک کردن بینی مدنظر است، بلکه شاید حجم بینی هم افزایش پیدا کند.

رینوپلاستی بیشتر به افرادی اختصاص دارد که پره‌های باز بینی آن‌ها بسیار مشهود است و در برخی از مواقع هم این جراحی زیبایی شاید به تغییر دادن زاویه لب بالایی و بینی مربوط باشد.

معمولاً برای برطرف کردن انحراف و شکستی بینی و البته پولیپ این روش جراحی می‌تواند گزینه مناسبی به شمار آید. در حالت کلی برطرف کردن مشکلاتی همچون بزرگ بودن، قوزدار بودن، پهن بودن،بزرگ بودن سوراخ‌ها، جعبه‌ای بودن نوک، افتادگی نوک، کم زاویه بودن بینی و لب، پهن بودن، زیاد بودن فاصله نوک تا صورت، دررفتگی تیغه، غیرقرینه بودن، زین اسبی بودن ساختار و بدشکلی بعد از جراحی بینی را می‌توان نام برد.

تمام این موارد به زیبایی بینی مربوط هستند و این‌چنین است که تفاوت عمل بینی با رینوپلاستی مشخص می‌شود.

 

رینو پلاستی چه تغییراتی را روی بینی ایجاد میکند؟

همان‌طور که گفته شد تفاوت عمل بینی با رینوپلاستی به هدف آن‌ها بستگی دارد. یعنی هدف رینو پلاستی قطعاً فرم زیبایی بینی است. تغییراتی که از رینوپلاستی می‌توان انتظار داشت در ابتدا ممکن است به اندازه بینی مربوط شود و در مواقعی هم تغییرات در زاویه بینی به وجود می‌آید.

جراحی رینوپلاستی شاید برآمدگی‌های روی بینی را از بین ببرد. معمولاً در این روش جراح می‌تواند نوک بینی فرد را به مدلی که فرد علاقه‌مند است، تغییر دهد. باریک شدن بینی هم یکی از تغییرات عمل رینوپلاستی است. توجه داشته باشید که رینوپلاستی برای افرادی مناسب است که استخوان بینی آن‌ها به اندازه کافی رشد کرده باشد و احتمال رشد مجدد وجود نداشته باشد.

عمدتاً استخوان پسران نسبت به دختران دیرتر رشد می‌کند و باید جراح این موضوع را با مراجعه کننده از همان ابتدا در میان بگذارد. در صورتی از همان سنین پایین رینوپلاستی می‌تواند مناسب باشد که فرد با مشکلات تنفسی در قسمت بینی خود در ارتباط است.

 

رینوپلاستی

 

خطرات عمل رینو پلاستی

مختل شدن تنفس یکی از خطراتی است که شاید بعد از رینوپلاستی فرد با آن روبرو شود ولی در این بین، چیزی که باعث می‌شود بیمار چنین حسی پیدا کند وجود زخم‌ها است. در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که پوست بینی فرد دچار آسیب شود، به گونه‌ای که شما را با پوستی سیاه روبرو می‌کند که ترمیم بسیار سختی را باید انتظار داشت.

می‌توان گفت اندازه و سایز سوراخ‌های بینی هر فردی با توجه به قسمت‌های پیرامون خود تحت تأثیر قرار می‌گیرد. باید در نظر گرفت که ساختار غضروفی نوک بینی، نحوه و میزان جداکردن سوراخ‌های بینی، متصل کردن بینی به لب بالا همگی با یکدیگر در رابطه هستند و روی شکل نهایی سوراخ‌های بینی قطعاً تأثیر می‌گذارند. حال باید در نظر بگیرید که شاید سوراخ‌های بینی بیش از اندازه کوچک شوند که این خود یکی از خطرات و عوارض رینوپلاستی به شمار می‌آید.

پره وسطی بینی هم اگر کم یا زیاد شود، بینی فرد از نیم رخ به هیچ عنوان ظاهر مطلوبی نمی‌تواند داشته باشد. در برخی از مواقع هم پیش می‌آید که نوک بینی فرد بیش از اندازه کوچک می‌شود و این مورد را هم در بین خطرات این عمل باید جای داد. موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چراکه اگر قوز بینی بیش از اندازه برداشته شود، ممکن است بینی شکل زینی به خود بگیرد.

تراشیده شدن بیش از حد طاق بینی باعث به وجود آمدن حالت ۷ برعکس می‌شود و بدین ترتیب است که ممکن خواهد بود ما بین غضروف و تیکه استخوانی، شما را با ۲ تیکه مجزا روبرو کند و در این شرایط چه بسا فرد با مشکل تنفس هم روبرو شود.

 

مراجعه به پزشک

به بررسی تفاوت عمل بینی با رینوپلاستی به صورت مختصر ولی مفید پرداختیم. رینوپلاستی در زیرمجموعه عمل بینی قرار می‌گیرد و یکی از روش‌های جراحی عمل بینی محسوب شده که به زیبایی و ظاهر بینی مربوط می‌شود. اما در عمل بینی، هدف در ابتدا درمان است و به عملکرد بینی فرد توجه می‌شود.

امروزه در ایران تعداد کسانی که علاقه دارند تا عمل رینوپلاستی را انجام دهند بسیار زیاد است؛ چراکه هر فردی در هر سن و سالی دوست دارد تا بینی خوش فرمی داشته باشد. می‌توان گفت بهترین پزشک جراح در این عرصه، دکتر الهام صانعی پور است. وی ضمن فارغ التحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (TUMS) در حال حاضر در قمدر حال فعالیت است. با مراجعه به دکتر صانعی پور می‌توانید بهترین عمل زیبایی بینی را داشته باشید.

دکتر الهام صانعی پور- متخصص گوش، حلق و بینی

آدرس مطب: تاکستان، خیابان امام خمینی، خیابان عدالت، ساختمان پزشکان مهر

ساعات و ایام حضور در مطب: شنبه – یکشنبه – دوشنبه | ساعت ۱۶ الی ۲۰
برای دریافت نوبت , اطلاع از تعرفه عمل بینی و مشاهده نمونه کارهای بیشتر به شماره زیر پیام دهید و یا به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید.
تلفن : ۰۹۳۳۳۲۸۱۵۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *