بهترین سن جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

بهترین سن جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
آنچه در این مقاله می خوانید:

جراحی زیبایی گوش معمولاً از سن ۵ الی ۶ سالگی به بعد می ‌تواند انجام شود؛ چرا که از این سن ساختار گوش به صورت ۹۰% کامل شده و مشکلی را در روند جراحی به وجود نمی ‌آورد. به هر حال، افراد زیادی ممکن است از ظاهر گوش خود ناراضی باشند و به همین خاطر، می ‌توانند از چنین روش جراحی استقبال کنند.

بسیار دیده شده است که افراد زیادی به خاطر ظاهر گوش خود که نامطلوب بوده است، اعتماد به نفس پایینی پیدا کرده و همین امر روی کیفیت زندگی آنها تاثیر منفی گذاشته است. با این تفاسیر ما توصیه می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش

در مورد پاسخ به این سوال که بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش چه سنی می‌تواند باشد، باید گفت که از سن  ۵ تا ۶ سالگی می‌توان این جراحی را انجام داد. به این دلیل که از این سن به بعد ساختار گوش به صورت ۹۰ درصدی کامل شده است و مشکلی برای جراحی به وجود نمی‌آورد.

در این بین، بهتر است بدانید که اگر از همان سن کودکی که هنوز غضروف منعطف‌تر است، این عمل را باید انجام داد تا نتیجه قابل قبول‌تری را بتوان دریافت کرد.

 

بهترین سن جراحی زیبایی گوش

 

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی گوش

معمولاً آن دسته از افرادی که گوش هایی با حالت برجسته دارند و فاصله بین گوش‌ها تا سر غیر معمول است، گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی گوش هستند. گوش‌هایی که از حد معمول بزرگتر یا کوچکتر است هم باید هرچه سریع‌تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

برخی از افراد هم ممکن است به خاطر ضربه و آسیب شکل گوش آنها غیر طبیعی شده باشد که بهتر است از همان سن کودکی یعنی از ۵ تا ۶ سالگی به بعد هرچه سریع‌تر تحت معالجه قرار بگیرند. افراد دیگری هم وجود دارند که ممکن است قبلاً جراحی زیبای گوش را انجام داده‌اند، اما بنا به دلایلی از نتایج راضی نیستند که معمولاً انجام جراحی اتوپلاستی در این شرایط به آنها هم پیشنهاد می‌شود.

البته افرادی که دخانیات مصرف نمی‌کنند می‌توانند بهترین کاندید باشند؛ چرا که سیگار کشیدن جریان خون را در قسمتی مانند گوشت کاهش داده و همین امر دوره نقاهت طولانی‌تری را بعد از جراحی به وجود می‌آورد.

بهتر است بدانید که اتوپلاستی معمولاً به اندازه هر دو گوش مربوط است یا تقارن آن را در حالت بهینه قرار می‌دهد، هیچگونه ربطی به توانایی شنیدن افراد ندارد؛ همچنین آن دسته از عزیزانی که بیماری زمینه‌ای خاصی دارند بهتر است این جراحی را انجام ندهند؛ چرا که عوارض زیادی را باید در نظر بگیرند.

 

جراحی گوش چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی گوش از جمله عمل‌هایی است که شکل ۱یا هر ۲ گوش را تغییر می‌دهد، افراد زیادی هستند که از اندازه یا محل گوش خود ناراضی بوده و به همین دلیل با یک جراحی سرپایی می‌توانند ظاهر گوش خود را تغییردهند.

جراحی لاله گوش را کوچک کرده که معمولاً جراحی گوش کشتی‌گیران را هم این نوع جراحی می‌توان جای داد؛ چرا که به این شکل غضروف و پوست اضافی برداشته می‌شود و به همین دلیل است که یک تغییر اساسی را افراد می‌توانند روی گوش خود به وجود آورند.

به هر حال، ظاهر ایده‌آل‌تر روی اعتماد به نفس افراد هم تاثیر می‌گذارد. برای شروع این عمل در ابتدای کار جراح برشی در پشت گوش به وجود می‌آورد تا بدین شکل بتواند دسترسی به غضروف گوش را داشته باشند و می‌تواند گوش را به سمتی نزدیک کند که مدنظر است، سپس محل برش را توسط بخیه‌های جذبی می‌بندد.

 

خطرات و عوارض اتوپلاستی

به هر حال هر نوع عمل جراحی یک سری خطرات و عوارضی دارد که در مورد جراحی زیبایی گوش هم نمی‌توان غیراز این در نظر گرفت؛ چرا که عوارض جانبی در دوره نقاهت می‌تواند شامل درد گوش، بالا رفتن حساسیت و خارش گوش، در شرایطی بی‌حسی و سوزن سوزن شدن محل جراحی شود که البته این عوارض معمولاً طبیعی بوده و هرچه سریع‌تر از بین می‌روند.

در مواردی هم عفونت، خونریزی، نامتقارن بودن گوش‌ها، ماندن جای زخم، تغییر در احساس پوست که البته موقتی است و واکنش آلژیک به بیهوشی را هم می‌توان جزء عوارض جانبی احتمالی در نظر گرفت.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر به پزشک جراح ماهر و زبردستی مراجعه کنید صد درصد با حداقل‌ترین عوارض روبرو خواهید شد. به همین دلیل است که تاکید ما بیشتر روی تجربه و مهارت پزشک جراح است.

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

شما زمانی که احساس کردید گوش‌هایی دارید که حالت بیرون زده، بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول دارید، می‌توانید برای جراحی زیبایی گوش به پزشک مراجعه کنید تا در ظاهر گوشت خود تغییراتی اعمال کنید.

 

دکتر الهام صانعی پور
دکتر الهام صانعی پور- متخصص گوش، حلق و بینی

آدرس مطب: تاکستان، خیابان امام خمینی، خیابان عدالت، ساختمان پزشکان مهر

ساعات و ایام حضور در مطب: شنبه – یکشنبه – دوشنبه | ساعت ۱۶ الی ۲۰
برای دریافت نوبت به شماره زیر پیام دهید
تلفن : ۰۹۳۳۳۲۸۱۵۷۷

 

هزینه جراحی زیبایی گوش

سلامت و شرایط بالینی شما قبل از عمل جز موارد ضروری است که پزشک جراح باید آنها را ارزیابی کند و به همین دلیل، آزمایش‌های قبل از عمل کاملاً ضروری هستند که هزینه‌های مربوط به خود را دارند. اینکه گوش شما به چه میزان تغییرات نیاز دارد هم باعث می‌شود تا دستمزد جراح متفاوت باشد و طبیعتاً هزینه متغیری را می‌توان در نظر گرفت.

توجه داشته باشید که مهارت جراح هم جزء عوامل کلیدی روی برآورد هزینه به شمار می‌آید و یک جراح با تجربه به هیچ عنوان با هزینه پایین راضی به عمل نخواهد شد؛ چرا که هر چقدر تجربه بیشتر باشد، کیفیت عمل هم افزایش پیدا می کند.

البته منظور ما این نیست که یک هزینه بالا را در نظر بگیرید، بلکه جراحی کاربلد و منصف همیشه منصفانه‌ترین دستمزد را پیشنهاد می‌دهد. به هر حال داروهای تجویزی و هزینه بیهوشی هم جزء هزینه‌های جانبی به شمار می‌آیند.

 

سخن پایانی

در مورد بهترین سن جراحی زیبایی گوش و همچنین کاندیدای مناسب این جراحی با شما صحبت کردیم تا بتوانید تصمیم گیری هوشمندانه‌تری داشته باشید. معمولاً خطرات و عوارض این جراحی زمانی به حداقل می‌رسد که پزشکی حاذق آن را انجام دهد.

به همین خاطر ما به شما دکتر الهام صانعی پور را معرفی می‌کنیم که جز جراحان معروف زیبای بینی، صورت، گوش، حلق و بینی بوده و در حال حاضر شما با مشاهده نمونه کارها می‌توانید به راحتی وی را برای انجام این جراحی انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *