انجام عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) در شهر قم

انجام عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) در شهر قم
آنچه در این مقاله می خوانید:

انجام عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) در شهر قم

اگر از ما بپرسید که محبوب‌ترین نوع عمل زیبایی کدام است، پاسخ ما رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی در قم خواهد بود؛ چرا که این عمل بیشتر با هدف افزایش بینی انجام شده و حتی می‌توان آن را بدون جراحی هم اعمال کرد؛ همین امر سبب شده تا افرادی که مایل به بیهوشی نیستند، از این روش برای زیبایی بینی خود، استقبال کنند. رینوپلاستی بسته به نیاز، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برای آشنایی با انواع و دیگر ویژگی‌های این عمل، در ادامه مطلب، ما را همراهی کنید.

با رینوپلاستی بینی، آشنا شوید

به جرئت می‌توان رینوپلاستی بینی را یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین عمل‌های زیبایی سال‌های اخیر، دانست. پس از انجام این عمل، ساختار بینی تغییر کرده و در کنار افزایش زیبایی، عملکرد و کارایی آن نیز بهبود پیدا خواهد کرد؛ چرا که عمل زیبایی بینی در قم با صاف کردن غضروف و تقسیم‌کننده داخل بینی در ارتباط بوده و منجر به رفع گرفتگی و بهبود تنفس فرد می‌شود. پزشک زیبایی برای انجام عمل رینوپلاستی بینی، دیواره‌های کناری آن را صاف کرده و ظاهری جذاب‌تر به بینی می‌بخشد.

بارها دیده شده که برخی افراد با تیغه بینی بد شکل به دنیا آمده یا به دلایلی نظیر آسیب‌‌دیدگی بینی، آلرژی و… با مشکل گرفتگی راه تنفس، دست و پنجه نرم می‌کنند. این دسته از افراد می‌توانند با عمل زیبایی بینی، نه تنها مشکل گرفتگی راه تنفس خود را برطرف کرده، بلکه ظاهری زیباتر برای خود رقم بزنند. لازم به ذکر است که رینوپلاستی بینی روی انواع بینی، می‌تواند نتایج متفاوتی را به نمایش بگذارد.

چند نوع مشکل زیبایی بینی وجود دارد؟

ظاهر افراد، تاثیر مستقیمی بر میزان اعتماد به نفس آن‌ها دارد. کج بودن بینی، یکی از شایع‌ترین مشکلات زیبایی بینی به شمار رفته و تاثیر زیادی بر ظاهر فرد خواهد داشت. خوشبختانه با انجام عمل رینوپلاستی بینی، به سادگی می‌توان آن را برطرف کرد. برخی دیگر از افراد با هدف رفع قوز بینی یا تغییر اندازه سوراخ‌های بینی خود، برای این عمل اقدام می‌کنند. در صورتی که فرد شکستگی بینی را تجربه کرده باشد، عمل زیبایی بینی قادر خواهد بود تا به خوبی برای ترمیم این شکستگی به فرد کمک کند.

عمل بینی و رینوپلاستی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

عمل بینی و رینوپلاستی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در حالی که عمل بینی همیشه به دنبال زیبایی آن نبوده و در بعضی مواقع با هدف درمان انجام می‌شود، رینوپلاستی تنها هدف زیباسازی بینی را دنبال می‌کند. این عمل را می‌توان به دو صورت باز و بسته انجام داد تا فرم بینی، به جذابیت و زیبایی بیش از پیش برسد.

آشنایی با عمل رینو پلاستی بینی استخوانی و گوشتی

از آنجا که بینی نوع استخوانی از ضخامت پوست کم‌تر و انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار است، بهتر می‌تواند تغییرات حاصل از جراحی رینوپلاستی را به نمایش بگذارد؛ این در حالی است که بینی نوع گوشتی، ویژگی‌هایی کاملاً برعکس دارد؛ به بیانی دیگر، به دلیل بیشتر بودن لایه‌های پوستی این نوع بینی، دست جراح برای رقم زدن تغییرات، آنقدرها باز نخواهد بود؛ همین امر سبب شده تا بینی استخوانی، گزینه بهتری برای انجام عمل زیبایی بینی باشد.

البته فراموش نکنید که مهارت جراح هم در این مسئله نقشی اساسی ایفا می‌کند؛ بنابراین حتی در صورت گوشتی بودن بینی، در صورت ماهر و باتجربه بودن جراح، تغییرات به خوبی خود را به نمایش خواهند گذاشت. با این وجود نباید فراموش کرد که حتی کوچک‌ترین تغییرات هم در بینی‌های استخوانی، خود را بهتر نشان داده و جراحی آسان‌تری را رقم می‌زنند.

امروزه بسیاری از افراد دارای بینی استخوانی با هدف رفع قوز بینی اقدام به رینوپلاستی می‌کنند. لازم به ذکر است که به دلیل استخوانی بودن بینی و نمایش کوچک‌ترین تغییرات، جراح باید از سطح مهارت بالایی برخوردار باشد تا جراحی را با نهایت دقت و حساسیت انجام دهد.

قبل از رینوپلاستی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

همیشه به افرادی که رینوپلاستی بینی را در پیش دارند، توصیه می‌شود که از ۲ هفته قبل از عمل، از مصرف آسپرین و دیگر داروهای مشابه، خودداری کنند؛ چرا که مصرف این داروها می‌تواند باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود. بهتر است تا فرد پیش از عمل، یک رژیم غذایی با سطح مناسبی از پروتئین را رعایت کند. به فرد توصیه می‌شود که حتماً مشاوره‌های پیش از عمل را جدی بگیرد تا در کنار سنجیدن سطح مهارت جراح زیبایی، انتظارات خود را هم با او درمیان بگذارد.

هرگز نباید پیش از عمل رینوپلاستی به استعمال دخانیات پرداخت؛ چرا که این مسئله قادر است تا تاثیری منفی بر عمل بگذارد. در صورت مصرف حتی اندک‌ترین میزان دخانیات هم باید به پزشک زیبایی اطلاع داد. بهتر است تا ۳ هفته پیش از عمل به مصرف مولتی ویتامین‌های مناسب پرداخته شود تا پس از عمل، زخم با سرعت بیشتری بهبود پیدا کند. در صورتی که پزشک نسخه‌ای برای فرد تجویز کرده، باید آن را روز قبل از جراحی تهیه کرده و داروها را آماده در اختیار داشته باشد. آماده داشتن غذاها و نوشیدنی‌های آماده و از پیش پخته شده در یخچال، پس از جراحی می‌تواند کمک بزرگی برای شخص به شمار برود.

به طور معمول فرد پس از جراحی در دهان خود احساس خشکی می‌کند؛ به همین دلیل بهتر است تا از قبل چند بالم را خریداری کرده و در خانه نگه داشت. از آنجا که پاکسازی پوست از انواع کرم، لوسیون و آرایش پیش از عمل زیبایی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است، توصیه می‌شود که حتماً پیش از عمل، وقتی را به دوش گرفتن اختصاص دهید.

اصول جراحی رینو پلاستی آشنا شوید

با اصول جراحی رینو پلاستی آشنا شوید

اولین مرحله از اصول جراحی زیبایی بینی، جلسات مشاوره‌ای و بیان انتظارات بیمار به پزشک است. ضروری است تا در این مرحله، سطح انتظارات خود از عمل را با پزشک درمیان گذاشته و از نظر حرفه‌ای او هم باخبر شوید. سپس پزشک برخی آزمایشات را برای شما تجویز کرده و پس از بررسی جواب آن‌ها، تاریخ عمل رینوپلاستی را مشخص می‌کند. از آنجا که این عمل زیبایی با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام خواهد شد، جای هیچگونه نگرانی برای فرد نخواهد بود.

لازم به ذکر است که قرمزی چشم و قدری تورم پس از عمل، کاملاً طبیعی بوده و تا ۷۲ ساعت پس از عمل، رفع خواهد شد. گرفتگی و ترشحات خونابه‌ای هم از دیگر نشانه‌هایی است که تا یک هفته پس از جراحی زیبایی بینی، همراه شخص بوده و طبیعی به شمار می‌رود. عوارض عمل رینوپلاستی اندک بوده و تنها باید مراقب خونریزی و عفونت باشید که با مهارت پزشک در ارتباط است.

مراحل جراحی زیبایی بینی چیست؟

پیش از هر چیز، جراح زیبایی باید به بررسی و معاینه ظاهر شاخک‌های داخلی بینی، تیغه بینی و دیگر موارد مرتبط بپردازد؛ پس از اتمام معاینه، حال زمان آن می‌رسد که بیمار انتظارات خود را با پزشک درمیان بگذارد. گاهی در صورت تمایل فرد، پزشک می‌تواند با کمک یک برنامه دیجیتالی، فرم نهایی بینی را پس از عمل، به فرد نشان دهد. زمانی که این مراحل به اتمام رسید، نوبت به انتخاب تاریخ عمل خواهد رسید.

برای انجام عمل، ضروری است تا شخص ناشتا بوده و از ۱ ساعت قبل، در محل مورد نظر، حاضر باشد. رینوپلاستی بینی در اکثر موارد در بازه ۱ الی ۲ ساعته انجام شده و در این مدت، بیمار در حالت بیهوشی یا بی‌حسی قرار خواهد داشت. فراموش نکنید که هر کدام از حالت‌های بیهوشی یا نیمه بیهوشی، مزایا و معایب خاص خود را دارند. به طور کلی، جراحان زیبایی تمایل دارند تا عمل را در حین بیهوشی کامل انجام دهند تا کنترل فشار خون فرد را در دست داشته و مانع از ورود ترشحات به داخل حلق یا ریه شوند. این در حالی است که افراد دچار به ناراحتی‌های قلبی و عروقی، باید در حالت نیمه بیهوشی تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند.

در مرحله بعد، جراح بسته به نوع جراحی به صورت باز یا بسته، ممکن است بافت بینی را برداشته یا به آن اضافه کند. گاهی پزشک زیبایی از ایمپلنت‌های سنتزی هم برای رینوپلاستی کمک می‌گیرد. این درست است که روش جراحی باز از برخی جهات قابل قبول‌تر به شمار می‌رود، اما باید در نظر داشت که جراحی بسته به دلیل برجای نگذاشتن جای زخم، گزینه ایده‌آل‌تری به شمار خواهد رفت. در آخر جراح با استفاده از بخیه‌های جذبی و غیرجذبی، اقدام به بسته زخم کرده و سپس آن را پانسمان می‌کند.

آیا انجام رینو پلاستی بینی بدون جراحی ممکن است؟

برخلاف گذشته، امروزه می‌توان بدون انجام جراحی هم تغییرات مورد نیاز را در بینی اعمال کرد. در عصر حاضر، رینوپلاستی بدون جراحی، یک روش عالی و محبوب برای این کار به شمار می‌رود. در این روش، جراح ابتدا یک پماد بی‌حس‌کننده را روی موضع مورد نظر استفاده کرده و سپس به سراغ اعمال تکنیک‌های مختلف و تزریق فیلرهایی خاص به بخش‌هایی از بینی خواهد رفت. با استفاده از این راهکارها، جراح زیبایی بدون هیچ جراحی می‌تواند تغییرات مورد نیاز را در بینی ایجاد کند.

اگر به دنبال برطرف کردن شیب، فرورفتگی، پل بینی و برآمدگی‌های بینی هستید، رینوپلاستی بدون جراحی قادر است تا گزینه‌ای ایده‌آل برای برآورده کردن انتظارات شما باشد. البته در نظر داشته باشید که این روش بیش از ۱ سال ماندگاری نداشته و تحت پوشش بیمه هم قرار نمی‌گیرد. هزینه رینوپلاستی بدون جراحی بسته به دستمزد جراح، نوع فیلر استفاده شده و تعداد تزریق‌های انجام شده، متغییر است. در صورتی که پس از عمل رینوپلاستی بدون جراحی، احساس درد کرده یا شاهد تورم و قرمزی بودید، نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که این علائم پس از گذشت ۲ ساعت از عمل، برطرف خواهند شد. کمک گرفتن از یک کیسه یخ در این شرایط می‌تواند گزینه مطلوبی باشد. رینوپلاستی بدون جراحی، دوره نقاهت سختی نداشته و فرد قادر است تا پس از عمل به زندگی عادی خود بازگردد.

چرا بینی بعد از عمل جراحی کاملا قرینه نیست؟

جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، افرادی که از سلامت عمومی بیشتری برخوردار هستند، گزینه مناسب‌تری برای انجام رینوپلاستی بینی به شمار می‌روند. تجربه نشان داده که این افراد پس از گذشت چند روز تا ۱ هفته پس از انجام عمل، دیگر ترشحات و گرفتگی بینی را تجربه نخواهند کرد؛ این در حالی است که افراد دارای آلرژی، به دلیل داشتن مخاط بینی حساس و تحریک‌پذیر، پس از عمل با آلرژی بیشتری روبه‌رو شده و دوران نقاهت طولانی‌تری خواهند داشت؛ بنابراین سلامت عمومی هر فرد، تاثیر مستقیمی بر شرایط فرد پس از عمل دارد؛ البته با مشاوره درست پیش از عمل با پزشک، می‌توان تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

زمینه اولیه بینی، هم تاثیر زیادی در کاندید بودن افراد برای جراحی زیبایی بینی دارد. طبیعی است که افراد دارای بینی گوشتی یا ساختمان بینی بهم ریخته، آنقدرها از نتیجه عمل خود راضی نباشند؛ به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم افراد پیش از عمل، جلسه مشاوره با پزشک را جدی بگیرند. تجربه نشان داده که بهترین سن برای انجام رینوپلاستی بینی، بازه سنی بین ۲۵ تا ۴۵ سال است؛ چرا که بینی در این دوره از پوستی ارتجاعی برخوردار بوده و پس جراحی، نوک و تیغه بینی دچار تغییر حالت نخواهند شد.

آشنایی با انواع روش‌های جراحی زیبایی بینی

در اکثر مواقع، رینوپلاستی به دو روش باز و بسته انجام شده و شامل سپتورینوپلاستی، تیپ پلاستی و رینوپلاستی ترمیمی می‌شود. برخی افراد درباره پرسش‌هایی در رابطه با درد داشتن این روش مطرح می‌کنند. در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که این عمل جراحی هم با کمی درد و ناراحتی فیزیکی همراه است. در ادامه به بررسی انواع روش‌های جراحی زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

رینوپلاستی باز

در صورت انتخاب روش رینوپلاستی بینی باز، جراح یک برش کوچک در قسمت زیرین نوک بینی ایجاد کرده و باتوجه به دسترسی خود، عمل زیبایی بینی را انجام خواهد داد. اگر بینی بیمار به تغییرات زیادی نیاز داشته باشد، به طور معمول به او توصیه می‌شود تا از روش باز استفاده کند. این درست است که در روش باز، زخم‌هایی روی بینی به وجود خواهد آمد، اما نباید فراموش کرد که به دلیل قرار نگرفتن در کانون اصلی بینی، به راحتی قابل تشخیص نخواهند بود.

از اصلی‌ترین مزایای رینوپلاستی بینی با روش باز می‌توان به زمان کوتاه انجام آن اشاره کرد. از سوی دیگر، جراح دسترسی آسان‌تری به ساختمان بینی داشته و قادر است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بیشترین تغییرات را ایجاد کند. این روش به دلیل نحوه بخیه زدن آن، به استحکام سافت‌های ساختمان بینی کمک کرده و تغییراتی مثبت را رقم می‌زند.

رینوپلاستی بسته

بر خلاف روش رینوپلاستی بینی باز، تمام برش‌ها در روش بسته در داخل بینی زده شده و از آن بیشتر برای ایجاد تغییراتی کوچک استفاده می‌شود. رینوپلاستی بسته، هیچ جای زخمی را باقی نگذاشته و دوره ریکاوری و نقاهت بسیار کوتاهی دارد. این مزایا سبب می‌شود تا گردش خون در نوک بینی افزایش داشته و تغذیه بافت‌ها به بهترین شکل انجام شود.

تیپ پلاستی

یکی دیگر از روش‌های رینوپلاستی بینی، تیپ پلاستی نام داشته و برای فرم دادن به نوک بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این روش، جراح قادر است تا از هر دو روش باز و بسته کمک بگیرد. اکثر جراحی‌های با استفاده از این روش، با هدف فرم‌دهی به نوک بینی انجام می‌شوند.

رینوپلاستی ترمیمی

رینوپلاستی ترمیمی را می‌توان یک روش زیرمجموعه و چالش‌ برانگیز برای رینوپلاستی بینی دانست؛ چرا که پس از جراحی اولیه، این احتمال وجود دارد که بیمار از نتیجه عمل رضایت نداشته و برای برطرف کردن اشکالات، فرم بینی دوباره تغییر پیدا کند؛ به همین دلیل باید گفت که این روش نسبت به روش اول از حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است.

سپتورینوپلاسی

یکی دیگر از زیرمجموعه‌های رینوپلاستی با نام سپتورینوپلاسی شناخته شده و در اکثر مواقع با هدف رفع مشکلات تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال برای رفع انحراف بینی می‌توان از این روش کمک گرفت. گاهی نیز ممکن است که جراح از سپتورینوپلاسی برای بهبود دادن انحراف تیغه بینی استفاده کند.

ویژگی‌های یک جراح بینی ماهر

اگر می‌خواهید تا عمل رینوپلاستی بینی شما بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد، باید به عنوان جراحی با ویژگی‌هایی خاص بگردید. جراح مورد نظر باید ۳ ویژگی مهارت، تجربه و تخصص را در کنار هم داشته باشد. جراح زیبایی پیش از هر چیز باید دلایل ناراضی بودن بیمار از شکل ظاهری بینی خود را مشخص کرده و در صورت وجود مشکلات تنفسی در بیمار، علت این اختلال را مشخص کند. یک جراح بینی خوب با تمامی جنبه های زیباشناختی بینی آشنایی داشته و با کمک تجربه و مهارت خود، قادر باشد تا بهترین نتیجه را برای بیمار به ارمغان بیاورد. برخورداری از صبر و حوصله کافی، یکی دیگر از معیارهای یک جراح زیبایی حرفه‌ای به شمار می‌رود.

هزینه عمل رینوپلاستی بینی چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه عمل رینوپلاستی بینی چگونه محاسبه می‌شود، یکی از پرتکرارترین سوالات افراد علاقه‌مند به انجام این عمل است. تفاوتی ندارد که شما با هدف افزایش زیبایی یا رفع مشکلات تنفسی به دنبال انجام رینوپلاستی بینی باشید؛ در هر حال نمی‌توان برآورد دقیقی از هزینه این عمل انجام داد؛ زیرا هر فرد با نیازها و انتظاراتی متفاوت از دیگران به مطب پزشک زیبایی مراجعه می‌کند. به طور کلی، برآورد این هزینه‌ها تنها پس از انجام جلسات مشاوره توسط جراح بینی مشخص خواهد شد. در ادامه شما را با برخی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت رینوپلاستی بینی، آشنا می‌کنیم.

تجربه جراح

اولین فاکتور تاثیرگذار بر هزینه جراحی زیبایی بینی، میزان تجربه جراح است. بدیهی است که هر چه جراح از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد، هزینه انجام عمل توسط او هم افزایش خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که این جراح به دلیل برخورداری از تجربه بیشتر، طبیعتاً قادر است تا نتیجه مطلوب‌تری را هم در اختیار بیمار قرار دهد.

بارها دیده شده که برخی افراد برای پرداخت هزینه‌ای کم‌تر، توجه زیادی به میزان تجربه و سابقه جراح نکرده و به همین دلیل، نتیجه مطلوب خود را از رینوپلاستی نمی‌گیرند. فراموش نکنید که هرگز نباید به دلیل هزینه‌ای کم‌تر، سلامت خود را به خطر بیاندازید؛ چه بسیار افراد که با انجام این اشتباه، به عوارضی جبران‌ناپذیر گرفتار شده‌اند.

نوع بینی

نوع بینی نیز تاثیر زیادی بر هزینه‌های رینوپلاستی بینی دارد. به طور معمول، هزینه جراحی زیبایی یک بینی استخوانی، نسبت به هزینه جراحی زیبایی یک بینی گوشتی، کم‌تر خواهد بود. از سوی دیگر، در صورتی که برای جراحی ترمیمی، به جراحی غیر از جراح اول مراجعه کنید، احتمال زیادی وجود دارد که هزینه بیشتری را برای شما محاسبه کند.

موقعیت جغرافیایی

منطقه جغرافیایی که قصد انجام عمل زیبایی بینی در آن را دارید هم می‌تواند در قیمت تمام شده تاثیرگذار باشد. این درست است که شهرهای بزرگ امکانات بیشتری برای انجام این جراحی دارند، اما نباید فراموش کرد که به طبع آن، هزینه بیشتری هم از شما دریافت می‌کنند.

سایر هزینه ها

در زمان محاسبه هزینه جراحی رینوپلاستی بینی، نباید محاسبه هزینه‌هایی نظیر هزینه مشاوره اولیه، حق‌الزحمه متخصص بیهوشی، هزینه‌های مربوط به کلینیک و وسعت درمان را نادیده گرفت. در کنار این هزینه‌ها، باید هزینه ویزیت ماه اول، سال اول و سال دوم را در خاطر داشته باشید. به طور کلی، هزینه ویزیت ماه اول به صورت هفتگی، ویزیت سال اول به صورت هر ۳ ماه یکبار و ویزیت سال دوم به صورت هر ۶ ماه یکبار در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که رینوپلاستی بینی با لیزر جایی در جراحی زیبایی بینی نداشته و بیشتر به عنوان بخشی از تبلیغات به کار می‌رود.

جراحی زیبایی بینی چه عوارضی دارد؟

 

جراحی زیبایی بینی چه عوارضی دارد؟

همچون هر عمل جراحی دیگری، ممکن است که رینوپلاستی بینی هم با برخی عوارض همراه باشد. توجه داشته باشید که میزان تجربه و مهارت جراح، نقش بسزایی در کاهش این عوارض ایفا می‌کند. اولین عارضه‌ای که ممکن است با آن مواجه شوید، کاهش حس بویایی است. از دیگر عوارض احتمالی این عمل می‌توان به مواردی نظیر احتمال خونریزی، ایجاد عفونت، صدمه به بافت‌های عمقی، کرختی پوست و در برخی موارد نادر، مرگ به علت داروی بیهوشی، اشاره کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

از جمله مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی بینی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

۲۴ ساعت اول پس از عمل:

 • ضروری است تا در ۲۴ ساعت اول پس از عمل، همیشه فردی شما را همراهی کند.
 • طبیعی است که پس از عمل، به علت استفاده از داروهای بیهوشی، احساس گیج بودن کنید. در این شرایط توصیه می‌کنیم که آرامش خود را حفظ کرده و بخوابید.
 • اگر احساس درد یا تهوع داشتید، مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، بهترین گزینه خواهد بود.
 • پس از هشیاری، نوشیدن جرعه‌ای آب بدون مشکل خواهد بود؛ اما مراقب باشید که خوردن و آشامیدن با عجله، می‌تواند باعث احساس تهوع و استفراغ شما شود.
 • در صورتی که پس از بهوش آمدن، نتوانستید از بینی تنفس کنید، باید از طریق دهان نفس بکشید.
 • پزشک روی بینی شما اسپلینت خارجی و چسب قرار داده و حتی ممکن است درون بینی هم از اسپلینت داخلی که یک تیغه پلاستیکی نرم است، استفاده کرده باشد.
 • در اکثر موارد، پزشک از تامپون بینی استفاده نمی‌کند.
 • توصیه می‌کنیم تا ۲۴ ساعت پس از جراحی از کمپرس سرد روی بینی و اطراف چشم‌ها استفاده کنید.
 • اگر همه چیز بدون مشکل پیش برود، تقریباً ۶ ساعت بعد از جراحی، از بیمارستان مرخص خواهید شد.
 • ممکن است که شما ترشج بینی نداشته باشید؛ در این شرایط می‌توانید پانسمان زیر بینی را برداشته و در صورت وجود ترشح، پانسمان را تعویض کنید.

هفته اول بعد از عمل بینی:

 • توصیه می‌کنیم که برای وارد نشدن فشار به بینی، سر خود را خم نکرده و اجسام سنگین را بلند نکنید. بهتر است تا کارهای سنگین خانه را به شخص دیگری بسپارید.
 • بهتر است تا در یک هفته اول پس از عمل بینی، با دهان باز عطسه کرده و از انجام حرکات شدید صورت، پرهیز کنید.
 • پزشکان معتقدند که پس از عمل رینوپلاستی، بیمار تا ۴ الی ۵ روز نباید در شرایطی با اختلاف اتمسفر قرار گرفته یا سفرهای هوایی انجام دهد.
 • مصرف الکل و کشیدن سیگار در این دوره ممنوع است؛ چرا که الکل گرفتگی بینی را افزایش داده و سیگار کشیدن هم مخاط بینی را تحریک خواهد کرد. از سوی دیگر، مصرف آن‌ها فرایند التیام زخم را به تاخیر انداخته و احتمال عفونت را افزایش می دهد.
 • مصرف غذاهای سفت و داغ در این دوره اکیداً ممنوع است.
 • احتمالاً پزشک به شما توصیه خواهد کرده که در این مدت غذاهای پرنمک و شورمزه مصرف نکنید؛ چرا که نمک به علت برخورداری از سدیم بالا، منجر به تورم و التهاب بینی خواهد شد.
 • مصرف آناناس و آب کرفس می‌تواند در کنار کاهش التهاب و کمک به التیام سریع‌تر زخم، کبودی را نیز درمان خواهد کرد. از سوی دیگر، بروملین موجود در این مواد، به بهبود سیستم گوارش هم یاری می‌رساند.
 • ضروری است که در این بازه، آنتی بیوتیک‌های تجویزی پزشک را به طور منظم مصرف کنید. اگر پس از مصرف این داروها، به عوارضی نظیر راش‌های پوستی، اسهال یا استفراغ دچار شدید، مصرف آن‌ها را متوقف کرده و با پزشکان مشورت کنید.
 • این درست است که مصرف مسکن در این دوره اجباری نیست، اما برخی بیماران از آن‌ها برای کاهش درد خود، کمک می‌گیرند. فراموش نکنید که مصرف مسکن تنها باید به حدی باشد که درد کم‌تری احساس کنید.
 • در صورتی که عطسه و آبریزش بینی دارید، قادر خواهید بود تا از قرص سرماخوردگی بزرگسالان یا انواع آنتی هیستامین ها مانند ستریزین یا لوراتادین، کمک بگیرید.
 • فراموش نکنید که در ماه اول پس از جراحی بینی، هرگز نباید فقط به یک سمت بخوابید؛ چرا که این کار ممکن است به جابه‌جایی استخوان در پنل بینی منجر شده و شکل آن را برهم بزند. بهتر است تا در زمان خواب یا دراز کشیدن، ۲ تا ۳ بالش زیر سر خود قرار دهید تا هر گونه ترشحی به آسانی از بینی خارج شود. این روش به کاهش ورم صورت نیز کمک شایانی خواهد کرد. مراقب باشید تا ترشحات بینی را به آرامی پاک کرده و از فشار وارد کردن به آن، خودداری کنید.
 • اثراتی مثل تورم و کبودی لب‌ها و بینی، یا بی‌حس شدن لب بالایی، کاملاً طبیعی به شمار می‌رود. برای کاهش کبودی و تورم در اطراف چشم‌ها و بینی از یخ و کمپرس سرد کمک گرفته و با فاصله‌های زمانی ۲۰ دقیقه‌ای، کیسه یخ را در این ناحیه‌ها قرار دهید. هرگز از کمپرس گرم یا داغ استفاده نکنید. مصرف قرص آناهیل در هر ۱۲ ساعت، می‌تواند برای کاهش کبودی‌ها، تورم و بهبود سریع‌تر، موثر باشد. تقریباً پس از گذشت ۱۰ روز از عمل، این کبودی‌ها از بین خواهند رفت.
 • برای کاهش ترشحات بینی می‌توان تا ۱ ماه، هر روز ۳ بار داخل بینی را با سرم مخصوص شستشو، شستشو داد.
دکتر الهام صانعی پور- متخصص گوش، حلق و بینی

آدرس مطب: تاکستان، خیابان امام خمینی، خیابان عدالت، ساختمان پزشکان مهر

ساعات و ایام حضور در مطب: شنبه – یکشنبه – دوشنبه | ساعت ۱۶ الی ۲۰
برای دریافت نوبت , اطلاع از تعرفه عمل بینی و مشاهده نمونه کارهای بیشتر به شماره زیر پیام دهید و یا به پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید.
تلفن : ۰۹۳۳۳۲۸۱۵۷۷

 

عمل زیبایی بینی در شهر قم

حال که با چیستی رینوپلاستی بینی، هزینه‌ها و مزایا و عوارض آن آشنا شدید، زمان آن رسیده تا شما را با پزشکی ماهر در این زمینه، آشنا کنیم. دکتر الهام صانعی پور، جراح زیبایی بینی و صورت، متخصص گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن، یکی از بهترین فعالان در این حوزه به شمار می‌رود. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیل شده و در شهر قم، انواع جراحی‌های زیبایی را انجام می‌دهد. تضمین می‌کنیم که با مراجعه به ایشان، از نتیجه جراحی زیبایی خود، پشیمان نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *